Porady

Sposoby pakowania

Paczki i Przesylki w czasie transportu sa narażone na uszkodzenia, aby wyeliminować ryzyko uszkodzeń, prosimy o dokładne i solidne pakowanie przesyłek i paczek. Stosując się do poniższych zasad dobrego pakowania, mogą Państwo być pewni ze przesyłka bezpiecznie dotrze do celu.
 
Paczki
Prosimy użyć mocny odpowiedni do wagi karton o najlepiej wielowarstwowej ściance, który jest podstawowym zabezpieczeniem Państwa przesyłki. W celu bezpiecznego zamknięcia przesyłki należy użyć mocnej taśmy pakunkowej-kauczukowej o szerokości min 5cm. W przypadku pakowania ciężkich artykułów, karton należy okleić większa ilością taśmy.
Aby zapewnić produktowi stabilne położenie wewnątrz kartonu przesyłka musi być wyścielana równomiernie ze wszystkich stron. Rodzaj wyścielenia powinien być dostosowany do wagi przedmiotu. Do lekkich produktowa należy używać miękkiego wyścielenia (lekkiej folii bąbelkowej, gazet, drobnego styropianu) natomiast do ciężkich przedmiotowa – twardszego wyścielenia (grubego styropianu, grubej tektury, grubej folii bąbelkowej). Istotne jest, aby zapakowany przedmiot nie miał swobody ruchu gdyż niekontrolowane przemieszczenie się produktu może mieć na niego niekorzystny wpływ. Ponadto, przy pakowaniu należy zachować odległość min. 3 cm od każdej ścianki kartonu.
 
Na kartonie należy napisach wyraźnie pełen adres nadawcy i odbiorcy, w tym numery telefonowi i kody pocztowe. Wewnątrz przesyłki należy umieścić kopie owych adresów.
Jeśli zajdzie potrzeba na przesyłce możesz umieścić takie napisy ostrzegawcze jak „UWAGA SZKŁO”  „GÓRA” „DÓŁ”  „OSTROŻNIE” ITP.  Napisy tego rodzaju prosimy wykonać za pomocą wodoodpornych markerów.
 
Bezwzględny zakaz wysyłania: papierosów, tytoniu, alkoholu.

Nadawca ponosi pełna odpowiedzialność i jest świadom konsekwencji wynikających z przewożenia tego typu wyrobów lub towarów.
 

Torby podróżne
Torby podróżne mogą być przewożone bez opakowania kartonowego. Musza być jednak zabezpieczone (owinięte) kilkoma warstwami folii pakunkowej bądź folii spożywczej. Pod folia należy również umieścić dodatkowo kartkę z adresem nadawcy i odbiorcy, w tym numery telefonów i kody pocztowe. Wewnątrz torby należy umieścić kopie owych adresów.
 
Rowery
Rowery powinny być tak przygotowane do wysyłki, aby nie narażały na uszkodzenie innych paczek w transporcie. Prosimy przed wysyłką złożyć kierownicę, odkręcić pedały, i wykręcić siodło roweru, następnie wszelkie odkręcone części dołączyć do jednego z boków przesyłki.
 
AGD, RTV, Komputery, Telewizory
Tego typu sprzęt powinien być transportowany w oryginalnym opakowaniu, zabezpieczony styropianem i folia bąbelkowa. Sprzęt przewożony w nieoryginalnym opakowaniu w przypadku uszkodzenia może być wykluczony z reklamacji.